ABD'den 15 Temmuz açıklaması

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Antony Blinken, 15 Temmuz darbe girişimi konusunda Türkiye'nin yaşadığı hissiyatı anlayamadıklarını söyledi.

Haberler - NTV Haber 02.11.2016 - 13:32 | Son Güncelleme : 02.11.2016 - 13:33

ABD'den 15 Temmuz açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı yardımcısı Antony Blinken, Washington'da düzenlenen "ABD-Türkiye İlişkileri Yıllık Konferansı"nda darbe girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Blinken, Türk halkının 15 Temmuz'da kahramanca ülkesine ve demokrasisine sahip çıktığını söyledi.

ABD'nin konuyu ele alışıyla ilgili olarak Blinken, "Gerçek şu ki çoğumuz Türkiye'de 15 Temmuz olaylarıyla ilgili neler hissedildiğini bütünüyle anlamadık" diye konuştu.

Washington yönetiminin Türkiye ile ilişkilere büyük önem ve değer atfettiğini belirten Blinken, Türkiye'nin demokratik olarak seçilmiş yönetimini ve kurumlarını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Blinken ayrıca konuşmasının sonunda, "Türkiye'nin ABD'den daha büyük bir dostu yoktur" ifadesini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin derinliğine dikkati çekerek, Ankara ile her konuda çok yakın çalıştıklarını ve tüm hususları açıkça konuştuklarını dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...