ABD'den Panama Belgeleri açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner, Panama merkezli hukuk firması Mossack Fonseca’dan “uluslararası vergi kaçakçılığına” ilişkin kayıtların sızdırılmasının ABD’yle bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 08.04.2016 - 10:46

ABD'den Panama Belgeleri açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner günlük basın toplantısında Panama Belgeleri ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Panama Belgeleri'nin sızdırılmasının "Rusya'yı istikrarsızlaştırma çabaları" olduğu ve bunun Batı ve Amerika tarafından düzenlendiği yönündeki açıklamasına ilişkin konuşan Toner, “Bu belgelerin sızdırılmasında bizim herhangi bir rolümüz olduğu yönündeki iddiaları reddediyorum” dedi.

ABD dış politikasında yolsuzlukla mücadelenin önemini dikkat çeken Toner, “Bu bizim dış politikamızın en temel konularından biridir ve yolsuzluğun arkasından giden organizasyonları destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Beyaz Saray sözcü yardımcısı Eric Schultz da uçakta gazetecelere Putin’in sözlerini değerlendirdi. Putin’in sözlerinin neye dayandığı hakkında bir fikri olmadığını söyleyen Schultz, “Ben sadece Başkanım hakkında
konuşurum. Başkan ne zaman böylesine yüksek seviye bir konu hakkında konuşsa, sözleri gerçeklere dayanır” dedi.

Sayfa Yükleniyor...