ABD'li senatöre zehirli zarf

ABD'de Cumhuriyetçi Parti Mississippi senatörü Roger Wicker'a gönderilen mektubun zarfında öldürücü bir zehir olan risin maddesine rastlandı.

Haberler 17.04.2013 - 09:48

ABD'li senatöre zehirli zarf

ABD Kongresi yetkilileri, Senatör Roger Wicker'a gönderilen mektup üzerinde yapılan iki testte, mektubun risin maddesi içerdiği neticesini verdiğini açıkladı. Kesin yargıya varılması için başka testler de yapılacağı belirtildi.

Mektubun, Senatör Wicker'a ulaşmadan Maryland eyaletinin Prince George bölgesindeki bir posta işlem tesisinde ortaya çıkarıldığı açıklandı. Senatörlere gönderilen tüm postalar, teslimden önce dikkatli bir taramadan geçiriliyor.

Demokrat Parti Missouri senatörü Claire McCaskill, olayla ilgili olarak bir şüphelinin tespit edildiğini ancak gözaltı olup olmadığna dair bilgi vermedi. McCaskill, mektubun Kongre üyelerine sıkça yazan biri tarafından gönderildiğini söyledi.

WICKER'DAN YAZILI AÇIKLAMA
Mektubun hedefi olan Senatör Wicker da yaptığı yazılı açıklamada, olayı doğrulayarak, mektubun Washington'daki ofisine gönderildiğini söyledi.

Olayın Kongre polisi ve FBI tarafından halen soruşturulduğunu belirten Wicker, ''Güvenlik yetkililerine, Kongre'de çalışan bizlerin emniyeti için sıkı çalışmaları ve titizliklerinden dolayı teşekkür ederim'' dedi.

Olayın Boston'daki patlamalardan birgün sonrasına denk gelmesi de dikkati çekti.

Sayfa Yükleniyor...