ABD'li vekil: Cinsel saldırıya uğradım

ABD'li temsilci Alexandria Ocasio-Cortez geçmişte cinsel saldırıya uğradığını açıkladı. Cortez geçen ay yaşanan kongre baskınında tuvalette saklandığını söyledi.

ntv.com.tr 02.02.2021 - 15:04

ABD'li vekil: Cinsel saldırıya uğradım

Amerika Birleşik Devletleri siyasetinde son yılların en çok konuşulan politikacılarından Alexandria Ocasio-Cortez önemli bir açıklamada bulundu.

Geçen ay ABD Kongresi'ne yapılan baskına ilişkin konuşan Cortez, geçmişine ilişkin bir bilgiyi paylaştı.

Geçmişte cinsel saldırıya maruz kaldığını söyeyen Ocasio-Cortez, "Hayatta kaldım. Bunu hayatımdaki pek çok kimseye söylemedim" ifadelerini kullandı. Yaşadıklarını paylaşırken göz yaşlarını tutmaya çalışan Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçileri "tacizcilerin taktiğini" uygulamakla suçladı.

"ÖLECEĞİMİ SANDIM"

ABD Kongresi'nin Trump destekçileri tarafından işgal edildiği sırada binanın tuvaletine saklandığını belirten Cortez, "Öleceğimi sandım" ifadelerini kullandı. Cortez baskın sonrasında cinsel saldırı travmalarının nüksettiğini aktardı.

CUMHURİYETÇİLERE TEPKİ

Demokratların önde gelen politikacılarından olan Cortez, Kongre baskını sonrası Cumhuriyetçi temsilcilerin açıklamalarına da tepki gösterdi. Cortez, baskına dair hesap vermenin gerekli olduğunu belirtti. Cortez, "Bunlar sanki yaşananlar çok önemli değilmiş gibi bize devam etmemiz gerektiğini söylüyor. Bizden özür dilememizi isteyenler bile var, bunlar tacizcilerin kullandığı taktiklerdir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...