ABD'yi örnek verdi, 'Bizde olmaz' dedi

Rusya Başbakanı Medvedev, 'silah satışının ülkesinde kesinlikle serbest olmayacağını' belirten açıklamasında ABD'de gerçekleştirilen ve 26 kişinin öldürüldüğü saldırıyı örnek gösterdi.

Anadolu Ajansı 20.12.2012 - 01:01

ABD'yi örnek verdi, 'Bizde olmaz' dedi

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Rusya'da silah satışının serbest olması yönündeki bazı önerilere kesinlikle karşı olduğunu açıkladı.

Medvedev Moskova'da bölgesel iletişim komiteleri temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda, silah satışının serbest olmasını kabul edilemez olarak nitelendirdi.

ABD'de sık sık yaşanan silahlı saldırı olaylarına dikkat çeken Medvedev, ''ABD'de bu konuda var olan yasalar, Rusya'da uygulanamaz. Nitekim ABD'de de uygulanamıyor, en azından son yıllarda yaşanan olaylar bunu gösteriyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Medvedev ayrıca, ABD'de meydana gelen silahlı saldırı olaylarının hiçbir şekilde izahının olamayacağını kaydetti.

ABD, geçen hafta 20 yaşındaki Adam Lanza, Newtown kasabasında, önce birlikte yaşadığı annesini, daha sonra Sandy Hook İlkokulu'nu basarak 20'si çocuk 26 kişiyi katlederek intihar etmişti.

Rusya'da özellikle Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinde bireysel silahlanma oranının çok yüksel olduğu ve bu durumun güvenlik için tehdit oluşturduğu belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...