Almanya'da Adalet Bakanı Maas'a mermili mesaj

Almanya Federal Adalet Bakanı Heiko Maas'a mermili mesaj gönderildi. Tehdit mesajının aşırı sağcılardan geldiği tahmin ediliyor.

DHA 05.06.2016 - 14:09

Almanya'da Adalet Bakanı Maas'a mermili mesaj

Aşırı sağcılar, Almanya'da Adalet Bakanı Heiko Maas'a 9mm'lik mermi gönderdi. Aşırı sağcılar, Maas'ı yer, tarih ve saat vererek ölümle tehdit etti.

Alman Bild am Sonntag gazetesine konuşan Heiko Maas, evinin posta kutusuna 9mm'lik mermi bırakıldığını söyledi.

Tehdidi yapanların aşırı sağcılar olduğunu tahmin eden Adalet Bakanı Maas,"Pegida, AfD, NPD ve aşırı sağ olan diğer gruplar. Topluma yabancı düşmanlığı ve ırkçılık fikirleri saçanlar" dedi.

20 yıllık siyasi yaşamında böyle hamlık görmediğini kaydeden Maas, kendisine yönelik tehditlerin Pegida hareketini "Almanya için utanç" olarak nitelendirdikten sonra arttığına dikkat çekti.

1 Mayıs tarihinde Zwickau'da DGB sendikasının toplantısına katıldıktan sonra aşırı sağcıların sürekli kendisini takip ederek, katıldığı toplantıları sabote etmeye çalıştığını belirten Adalet Bakanı Maas, Almanya'da aşırı sağın arttığını söyledi.

Adalet Bakanı Maas, "Aşırı grupların internet ortamında da örgütlendiklerine dair belirgin işaret var. Bu tehlikeli, bunu ciddiye almalıyız. Yeniden NSU gibi bir çılgınlığın ortaya çıkmaması için her şeyi yapmalıyız. NSU devletin başarısızlığıydı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...