Afganistan'da 22 Taliban militanı öldü

Afganistan'ın batısında dün gerçekleştirilen bir operasyonda 22 Taliban militanı öldürüldü. Ülkenin doğusundaki bir intihar saldırısında ise bir ABD askeri öldü.

Anadolu Ajansı 30.09.2009 - 12:27

Afganistan'ın batı kesiminde dün gece 22 Taliban militanının öldürüldüğü bildirildi.

İçişleri Bakanlığının bildirisinde, Ferah vilayetindeki Pusht Rod bölgesinde Afgan ordusu, Afgan polisi ve uluslararası gücün operasyonunda, 22 Taliban militanının öldürüldüğü, 12 militanın yakalandığı, ayrıca çeşitli silah ele geçirildiği belirtildi.

Aynı vilayetteki Bala Buluk bölgesinde Afgan ordusuyla Amerikan askerlerinin önceki gün düzenlediği operasyonda 40 Taliban militanı öldürülmüştü.

BİR ABD ASKERİ İNTİHAR SALDIRISINDA ÖLDÜ
Afganistan'ın doğusunda bir Amerikan askeri konvoyunu hedef alan intihar saldırısında ise bir Amerikan askeri hayatını kaybetti.

ABD askeri sözcüsü Yüzbaşı Regina Gillis, askerin öldüğünü doğrulayarak, saldırının Host vilayetinde düzenlendiğini söyledi, ancak başka ayrıntı vermedi.

Host Vali Yardımcısı Tahir Han Sabari de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Amerikan askeri araçlarından oluşan konvoya, Pakistan sınırı yakınındaki Mandozai'den geçtiği sırada bomba yüklü bir araçla intihar saldırısı düzenlendiğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...