Afganistan'da çatışmalar şiddetlendi

Afganistan'ın doğusunda Amerikan askerlerine düzenlenen saldırıda 2 ABD askerinin öldüğü, saldırının ardından çıkan çatışmalarda da 32 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.07.2009 - 10:49

Afganistan'da çatışmalar şiddetlendi

Amerikalı askeri sözcü, askerlere saldırının Paktiya vilayetinde düzenlendiğini belirtti, ancak ayrıntılı bilgi vermedi.


Saldırıdan sonra çıkan çatışmalarda da 32 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Yetkililer, militanların, Zerok bölgesindeki üssün önünde bomba yüklü kamyon infilak ettirdiğini, saldırıdan sonra çatışmalar çıktığını belirtti.        

ABD askerlerinin, 7 Amerikan ve 2 Afgan askerinin de yaralandığı çatışmaları sona erdirmek için hava saldırısı düzenlediği kaydedildi.        

Bu arada Taliban üsse düzenlenen saldırıyı üstlenirken, çatışmalarda 5 militanın öldüğünü, 3'ünün yaralandığını öne sürdü.        

Amerikan askerlerinin geçen salı günü 3 Afganla birlikte Paktiya'da kaçırılan Amerikan askerini arama çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Afganistan'da binlerce Amerikan askeri, ülkede Taliban ve diğer direnişçilere karşı ABD önderliğinde mücadelenin başladığı 2001'den bu yana en büyük operasyonunu düzenliyor.

KANDAHAR'DA PATLAMA: 7 POLİS ÖLDÜ
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kandahar vilayetinin Registan bölgesinde yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 7 polisin öldüğü açıklandı.

Bombanın devriye aracı geçtiği sırada infilak ettiği bildirildi. 

Sayfa Yükleniyor...