NTV

Afganistan'da siviller hedef alındı: 20 ölü

Dünya

Afganistan'da saldırılar durmuyor. Kandahar'da motorsiketle düzenlenen saldırıda en az 20 Afganistanlı sivil yaşamını yitirdi.

Afganistan'ın güneyindeki bir pazar alanında düzenlenen intihar saldırısını Taliban üstlendi. Yetkililer, Kandahar vilayetinde NATO hava üssüne ikmal yapan kamyonların park ettiği bölgede gerçekleşen saldırıda iki intihar komandosunun kendilerini havaya uçurduğunu söyledi.

İlk saldırganın motosikletine yüklediği patlayıcıları patlattığı, insanların yardım için bölgeye akın etmesinin ardından da diğer intihar eylemcisinin yürüyerek gittiği kalabalığın arasında kendisini havaya uçurduğu belirtildi. Kahdahar polisi, saldırılarda tamamı sivil 20 kişinin öldüğünü, 50 kadar da yaralı olduğunu açıkladı.

ABD ASKERLERiNDEN KÖYE GECE BASKINI: 15 ÖLÜ
ABD askerlerinin Afganistan'ın doğusundaki Logar vilayetinde dün gece bir köyde düzenlediği baskınında 15 kişi hayatını kaybetti.

Operasyonda aralarında Taliban bölge komutanının da bulunduğu 12'si militan olmak üzere bir kadın ve 2 çocuğun da öldüğü belirtildi. Uluslararası Güvenlik Destek Gücü ISAF, bölgede NATO askerlerine ateş açan isyancıların da hava saldırısı sonucu öldürüldüğünü duyurdu.