Air France havada parçalanmış olabilir

Bulunan cesetler üzerinde yapılan otopside ayak, kalça ve kol kırıklarının tespit edildiği bunun da uzmanlarca uçağın havada parçalandığı anlamına gelebileceği şeklinde yorumlandığı belirtildi.

17.06.2009 - 21:09

Fransız Havayolları Air France'in Rio-Paris seferini yaparken Atlas Okyanusu'na düşen uçağındaki kaza kurbanlarına yapılan otopsilerin, uçağın havada parçalandığını düşündürdüğü bildirildi.

AP ajansına göre, Brezilya morg sağlık ekibinin adı açıklanmayan bir sözcüsü, otopsi sonucu cesetlerde çoklu ayak, kalça ve kol kırıkları tespit edildiğini belirtti.

ABD Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurulu'nda da bir dönem görev yapan bir adli uzman da bu tür kırıkların uçağın havada parçalandığı anlamına gelebileceğini kaydetti.

Adli uzman Frank Ciacco, uçağın bulunan büyük parçalarının da havada parçalanmış olabileceğine yönelik başka belirti olduğunu söyledi. Chiacco, uçağın havada parçalanmadan düşmesi durumunda, cesetler ve enkazın şiddetli biçimde parçalanmış olmasının bekleneceğini belirtti.

Air France uçağı içinde 228 kişiyle 31 Mayıs'ta Atlas Okyanusu'na düşmüştü. Son açıklamalar da 50 cesede ulaşıldığı yönündeydi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...