Brezilya ve Fransız silahlı kuvvetleri Atlantik Okyanusu'na düşen Fransız Havayolları Air France'a ait Airbus uçağından şimdiye kadar 24 ceset buldular. Uçağın kuyruğunun büyük bir parçasının da bulunduğu bildirildi.

İlişkili Haberler


Brezilya Hava Kuvvetleri sözcüsü Yarbay Henry Munhoz, Fransız donanmasıyla birlikte yaptıkları aramalarda şimdiye dek uçaktaki yolculara ait 24 ceset bulduklarını belirterek, 16 cesedi taşıyan Brezilya'ya ait Constituiçao fırkateyninin bu akşam Fernando de Noronha'ya varacağını kaydetti.

Bulunan cesetler bir uzman polis ekibi tarafından ilk analiz yapıldıktan sonra, adli tıp muayenesi için Recife kentine gönderiliyor.

Brezilya arama ekipleri, 24 kişinin cesedine ulaştı ve yapılan aramalarda ayrıca üzerinde Air France'ın mavi beyaz çizgilerinin bulunduğu büyük bir kuyruk parçası ile uçaktan kopan 2 koltuk bulundu.

Bu arada, karakutuyu bulma çalışmalarına Çarşamba günü bölgeye ulaşacak olan Fransız nükleer denizaltı da katılacak.

Bölgede 5 savaş gemisiyle aramaları sürdüren Brezilya'nın Hava Kuvvetleri'nden 255, Deniz Kuvvetleri'nden de 570 asker çalışmalara devam ediyor.

Kazanın nedeninin ise hız monitörlerindeki arızadan kaynaklanmış olabileceği belirtiliyor. Uçaktaki 228 kişilik yolcu ve mürettebat arasında Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu da bulunuyordu.