Aliyev Dışişleri Bakanı Mamedyarov'u görevden aldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ile Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalar nedeniyle eleştirdiği Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u görevden aldı. Eski Eğitim Bakan Ceyhun Bayramov yeni dışişleri bakanı olarak atandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.07.2020 - 14:49 | Son Güncelleme : 16.07.2020 - 15:33

Aliyev Dışişleri Bakanı Mamedyarov'u görevden aldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2004 yılından beri Dışişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Elmar Memmedyarov'u görevden aldı.

Memmedyarov'un görevden alınmasına ilişkin kararı imzalayan Aliyev, Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov'u dışişleri bakanı olarak atadı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile sınırda gerilim başladığında iş yerinde bulamadığı Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov’u sert dille eleştirmişti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, "Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz’daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Devlet Güvenlik Servisi Başkanı, İçişleri Bakanı, Dış İstihbarat Servisi Başkanı, Güvenlik Konseyi Başkanı iş yerindeydi. Ama Dışişleri Bakanı’nı bulamadım. Yerini Başbakan Ali Asadov’a sordum" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...