İstanbul saldırısı sonrası Alman İçişleri Bakanı İstanbul'a geldi

İstanbul'da dün 8'i Alman 10 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere İstanbul'a geldi. Alman İçişleri Bakanı de Maiziere, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşüyor.

ntv.com.tr 13.01.2016 - 10:59 | Son Güncelleme : 13.01.2016 - 11:07

İstanbul saldırısı sonrası Alman İçişleri Bakanı İstanbul'a geldi

İstanbul Sultanahmet'te Suriye doğumlu intihar bombacısının kendini bir turist kafilesinin içerisinde havaya uçurması sonrası 10 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi de yaralandı. Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 8'i Alman vatandaşı.

İÇİŞLERİ BAKANI ALA İLE GÖRÜŞÜYOR 

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere saldırı noktasını incelemek ve Türk yetkililerden bilgi almak için bugün Türkiye'ye geldi.

Almanya İçişleri Bakanı de Maiziere'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşüyor. İstanbul'daki görüşmeler sonrası Almanya İçişleri Bakanı de Maiziere'nin açıklama yapması bekleniyor.

"SALDIRININ HEDEFİ ALMANLAR MI?"

Alman basını ise, İstanbul'daki saldırıda 8 Alman vatandaşının öldürülmesi sonrası "Saldırının hedefi Almanlar mıydı?" iddiasını gündeme taşıdı.

Alman dpa haber ajansı ise saldırının hedefinde Almanların olduğuna dair Alman hükümetinin elinde şu ana kadar bir ipucu olmadığını duyurdu.

ALMAN BASINI KİMLİKLERİ AÇIKLAMIYOR

Alman basını terör saldırısında yaşamını yitiren Alman vatandaşların kimliklerini açıklamıyor. Yaşamını kaybedenlerin emekli turist kafilesi olduğu belirtiliyor.

İki kurbanın 71 ve 73 yaşlarında Almanya'nın Brandenburg eyaletinden olduğu, bir kurbanın başkent Berlin'den olduğu ifade ediliyor. Hayatını kaybedenlerden üçünün de Rheinland-Pfalz eyaletinden olduğu belirtiliyor.

Alman basınına göre İstanbul'daki saldırıda bazıları hafif 9 Alman vatandaşı da yaralandı.

Sayfa Yükleniyor...