Alman turistleri getiren seyahat acentasından açıklama

İstanbul Sultanahmet'te terör saldırısına uğrayan Alman turist kafilesini Türkiye'ye getiren seyahat acentası sözcüsü Ingo Lessmann'dan açıklama geldi. Kafilede 33 kişinin bulunduğunu belirten Ingo Lessmann, Alman turistlerin 3 ülkelik bir tura çıktıklarını söyledi.

ntv.com.tr 13.01.2016 - 12:01 | Son Güncelleme : 13.01.2016 - 14:05

Alman turistleri getiren seyahat acentasından açıklama

İstanbul Sultanahmet'teki terör saldırısında 10 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Terör saldırısına hedef kalanlar ise Alman turist kafilesi oldu. Alman turistleri Türkiye, Dubai ve Abu Dubai turuna çıkaran turizm acentası Lebenslust Touristik GmbH saldırı sonrası açıklama yaptı.

Seyahat acentası Lebenslust Touristik GmbH sözcüsü Ingo Lessmann, 33 kişilik bir grupla kafilenin yola çıktığını ve tatilin ilk durağının İstanbul olduğunu söyledi.

Çoğu emeklilerden oluşan kafilenin geçtiğimiz pazartesi Türkiye'ye geldiği ve bugün (Çarşamba günü) İstanbul'dan ayrılarak Dubai'ye gitmeyi planladıkları belirtildi.

Turist kafilesinin üç ülkeyi kapsayan bir tura çıktığını belirten Ingo Lessmann, grubun İstanbul'da dün farklı farklı yerleri dolaşmak için ikiye ayrıldığını açıkladı.

Kafiledeki bir grubun İstanbul'daki tarihi eserleri ziyaret etmek için Sultanahmet'e gittiğini vurgulayan turizm acentası sözcüsü Ingo Lessmann grubun diğer üyelerinin ise şehir turunda bulunduğunu belirtti.

Lebenslust Touristik GmbH Müdürü Marco Scherer da, Sultanahmet'taki saldırıyla ilgili açıklama yaptı. "Korkunç olay bizi derinden yaraladı" diyen Scherer, Berlin'deki merkezden iki yetkiliyi İstanbul'a gönderdiklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...