Almanya bu görüntüleri konuşuyor

Yabancı uyruklu dört gence ‘Hitler selamı’ veren bir Alman’ın saldırıya uğradığı görüntüler Almanya’da gündem oldu.

17.02.2011 - 17:20

Almanya'nın gündeminde olan yabancıların entegrasyonu sorunu, medyada yer alan güvenlik kamerası görüntüleriyle tekrar alevleneceğe benziyor.

Görüntülerde, başkent Berlin yakınlarındaki Lichtenberg bölgesindeki metro istasyonunda 30 yaşındaki kimliği açıklanmayan Alman vatandaşı bir arkadaşı ile birlikte, gördüğü gençlere iddiaya göre ‘Hitler Selamı’ işareti yapıyor. Bunun üzerine 4 göçmen kökenli genç, bu kişiye tekme ve tokatlarla saldırıyor.

Saldırı sonrsında ağır yaralı halde bulunan ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen Alman vatandaşı, hastaneye kaldırılırken güvenlik kameralarındaki görüntüler incelendi.

Kısa sürede teşhis edilen ve yakalanana saldırgan gençlerin Irak, Kenya, Kosova ve Bosna Hersek uyruklu olduğu belirtildi. Sabıkasız oldukları anlaşılan 4 genç ile ilgili soruşturma sürdürülürken ağır yaralı Alman’ın yanındaki arkadaşının saldırıdan hafif yarayla kurtulduğu açıklandı.

Bütün Alman kanallarında geniş yer alan görüntülerin ülkedeki yabancı uyrukluların entegrasyonu tartışmalarını alevlendireceği düşünülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...