Almanya'da aşırı sağ alarmı

Almanya'da Berlin eyaleti İçişleri Bakanı Ehrhart Körting, aşırı sağcı kesimde Müslümanlara karşı düşmanlığın artmasına ilişkin uyarıda bulundu.

Anadolu Ajansı 15.08.2011 - 16:14

Almanya'da aşırı sağ alarmı

"Berliner Morgenpost" gazetesi, Körting'in, aşırı sağcılar arasında Müslümanlara karşı gittikçe artan düşmanlığı endişeyle izlediğini aktardı.

Haberde Körting'in, "Örnek olarak NPD (aşırı sağcı Almanya'nın Milliyetçi Demokratik Partisi) seçmen kazanmak için, İslamcıların toplumda etkili olmaya başladığı şeklindeki bazı endişelerden istifade ediyor" şeklindeki sözlerine yer verdi.

'VATANDAŞLAR TUZAĞA DÜŞMEMELİ'
Oslo'daki saldırılardan sonra konunun daha da büyük bir hassasiyet kazandığını kaydeden Körting, aşırı sağcıların, çok fazla kişiye ulaşamadığı için halkın endişelerinden faydalanarak kendilerinden söz ettirmeye çalıştığını, vatandaşların bu tuzaklara düşmemesi gerektiğini söyledi.

Gazetenin haberinde, Berlin Anayasayı Koruma Dairesinin aşırı sağcıları daha yakından izlediği, bu dairenin raporunda, NPD'nin 2010 yılında Müslüman düşmanlığını propaganda malzemesi olarak yoğun bir şekilde kullanmaya başladığının belirtildiği ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...