Almanya’da eyalet başbakanı Corona zirvesinde ‘Candy Crush’ oynadı

Geçtiğimiz hafta Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 16 eyalet başbakanıyla mevcut pandemi kısıtlamalarını görüştüğü toplantıyla ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Thüringen eyaleti başbakanı Bodo Ramelow, katıldığı bir tartışma programında corona zirvesinde ünlü oyun ‘Candy Crush’ oynadığını söyledi. Alman Bild gazetesinin “Bu bir ölüm kalım meselesiyken Ramelow, Corona zirvesinde Candy Crush oynadı’ haberiyle duyurulan skandal sonrası açıklama yapan Ramelow, "Bazıları Sudoku oynuyor, bazıları satranç veya Scrabble oynuyor. Ben 'Candy Crush' oynuyorum" ifadelerini kullandı. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken başbakan, corona zirvesi boyunca Candy Crush’te 10 bölüm geçtiğini belirtti. Ramelow ayrıca, yaptığı açıklamada önce Alman Şansölyesi Merkel’den “Das Merkelchen“ (Küçük Merkel, Merkelcik) şeklinde bahsetti, daha sonra da özür diledi.

ntv.com.tr 25.01.2021 - 15:09 | Son Güncelleme : 25.01.2021 - 16:06

Almanya’da eyalet başbakanı Corona zirvesinde ‘Candy Crush’ oynadı

19 Ocak günü Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile ülkenin 16 eyaletinin başbakanının katıldığı pandemi kısıtlamaları üzerine bir toplantı düzenlendi. Toplantıda pandemi kısıtlamaları 14 Şubat'a kadar uzatıldı. Otobüs, tramvay ve trenlerde tıbbi maske takma zorunluluğu getirildi.

Ancak pandemi kısıtlamaları toplantısıyla ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. 16 eyalet başbakanından biri olan Thüringen eyaleti başbakanı Bodo Ramelow’un toplantı sırasında Candy Crush oynadığı ortaya çıktı.

'BAZILARI DA SUDOKU OYNUYOR'

Alman Bild gazetesinin “Bu bir ölüm kalım meselesiyken Ramelow, Corona zirvesinde Candy Crush oynadı’ haberiyle duyurulan skandal sonrası Bodo Ramelow’dan açıklama geldi.

İnternet üzerinden katıldığı bir programda konuşan Ramelow, “Bazıları Sudoku oynuyor, bazıları satranç veya Scrabble oynuyor. Ben 'Candy Crush' oynuyorum" dedi.

'10 BÖLÜM GEÇTİM'

İnternet üzerinde binden fazla izleyicinin önünde yaptığı açıklamayla dikkat çeken Ramelow, Candy Crush oynamanın kendisi için bir rahatlama yöntemi olduğunu ve bunun bir sır olmadığını söyledi.

Bu önemli toplantıda oyun oynadığını kabul eden Ramelow, toplantı sırasında Candy Crush’de 10 seviye birden geçtiğini gururla söyleyerek dinleyenleri şaşırttı.

KÜÇÜK MERKEL GAFI

Toplantıda bir gaf daha yapan Ramelow, Alman Şansölyesi Merkel’e “Das Merkelchen“ (Küçük Merkel, Merkelcik) şeklinde hitap etti. Kısa süre sonra yaptığı gafı farkeden Ramelow, ifadeleri için özür diledi.

Sayfa Yükleniyor...