Almanya'nın güneyini fırtına vurdu: 4 ölü

Almanya’nın güneyinde etkili olan fırtına ve selde 4 kişi hayatını kaybetti. Sel ve fırtına nedeniyle bazı kentlerde eğitime ara verdi. Tren seferleri yapılamıyor.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 30.05.2016 - 17:42

Almanya'nın güneyini fırtına vurdu: 4 ölü

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde etkili olan fırtına ve sel 4 kişinin yaşamına mal oldu.

Baden-Württember İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Schwaebisch Gmünd kentinde su basan tren alt geçidinde mahsur kalan bir kişi ve onu kurtarmak isteyen itfaiye erinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, Weissbach kentinde de 60 yaşındaki bir kişinin, evinin garajını su basması sonucu yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Aalen polisi de eve giderken yağmurdan korunmak için üst geçidin altına sığınan 13 yaşındaki kız çocuğunun, raylara yaklaştığı için tren çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Baden-Württemberg eyaletinin kuzeyindeki Braunsbach kentinde bir nehrin taştığı, meydana gelen sel nedeniyle bir evin yıkıldığı, çok sayıda binanın zarar gördüğü ifade edildi.

Bavyera eyaletinin Ansbach kentinde de gece etkili olan sağanak yüzünden evlerin bodrum katlarını su bastı.

Baden-Württemberg ve Bavyera eyaletinin birçok bölgesinde araçlar selde sürüklendi, bazı yollar trafiğe kapatıldı, Würzburg ile Ansbach arasındaki tren seferleri yapılamadı.

Künzelsau Belediye Başkanı Stefan Neumann, şehir merkezine girişlerin sel nedeniyle kapatıldığını, eğitime ara verildiğini söyledi.

Rheinland-Pfalz eyaletinin bazı bölgelerinde de sel ve fırtınanın etkili olduğu belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...