‘Amaçları protesto değil eğlence’

Bahreyn hükümetinden, reform çağrısıyla haftalardır İnci Meydanı’nda dolduran eylemcilere ilginç benzetme.

Anadolu Ajansı 03.03.2011 - 09:51

‘Amaçları protesto değil eğlence’

Tunus'ta başlayan ayaklanma kıvılcımlarını hisseden Bahreyn'de hükümet, göstericilerin sadece hak arayanlardan oluşmadığını, "eğlence arayışındakilerin" yanı sıra "liderlerinin zoruyla" İnci Meydanı'ndaki eylemi sürdürenler olduğunu ileri sürüyor.

Bahreyn'in Medya Ataşesi Maram Mahmud, Bahreyn'de Katolik'ten, Yahudi'ye, Sünni'den Şii'ye bir çok dine ve mezhebe mensup insanın yaşadığını belirtti. Mahmud, protestocuların Şii'lerin sadece yüzde 25'ini oluşturduğunu onun dışındaki halkın mutlu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bir önceki gösterilerde, bazı gruplar güvenlik güçlerini tahrik ettiler. Hastanelerden aldıkları kan torbalarıyla ağızlarını, gözlerini boyayıp sanki yaralanmış gibi videolarını medyaya dağıttılar. Çadırda bekleyenlerin çoğu da sefalet içinde. Kimisi orada keyif yapıyor. İnci Meydanı'nda evlenenler, doğuranlar oluyor. Protestocuları net olarak incellettik. 3 grup çıktı analizlerde, Hakkını Aramak için orada bulunanlar, eğlenmek için orada olan gençler ve sadece liderlerinin istediği için orada olanlar."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...