İncirlik'teki ABD askerlerine Türklerle konuşurken beden dili uyarısı

İncirlik'te görev yapan ABD'li askerlere, Türklerle konuşurken hangi el, kol ve beden hareketinin ne anlama geldiği konusunda bilgi verildi. Askerlere, Türkler tarafından hakaret kabul edilen beden hareketleri de gösterildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.03.2015 - 11:00

İncirlik'teki ABD askerlerine Türklerle konuşurken beden dili uyarısı

Adana İncirlik'te konuşlu Amerikan Hava Kuvvetleri'ne bağlı 39. Kanat Komutanlığı askerlerine Türkiye'de insanların beden diliyle ne anlatmak istedikleri hakkında bilgiler veriliyor.

ABD'li askerlere Türkiye'de yaşayanlara has beden dili ya da hareketlerin neler olduğu anlatılıyor.

Türklerin beden dilini kullanma konusunda İtalyanları geride bıraktığı uyarısı yapılan ABD askerlerine en basit bir "hayır" ya da "evet" demenin bile birçok değişik şekli olabileceği uyarısı yapıldı.

Bazı el ve vücut hareketlerinin Türkler tarafından yanlış anlaşılabileceği konusunda uyarılan ABD askerlerine şu tavsiyelerde bulunuldu:

"Sizin için normal bir el hareketini Türkler hakaret olarak kabul edebilir. Bu nedenle dışarıda size bu tür hareketler yapanları dikkate almayın ve yanlarından uzaklaşın. Mümkün olduğu sürece bu tür hareketleri dışarıda yapmayın. Ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz."

Sayfa Yükleniyor...