Anne karnındaki bir çocuğun seslerinden oluşan dünyadaki ilk albüm piyasa çıkıyor

ABD’li Luca Yupanqui adlı çocuk, rahim içindeki seslerinden oluşan dünyanın ilk albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Anne ve babası, psiko-rock grubu Psychic Ills üyesi olan küçük kızın “Sounds of Womb” adı verilen albümü biyosonik MIDI teknolojisi" kullanılarak kaydedildi.

ntv.com.tr 03.02.2021 - 13:50

Anne karnındaki bir çocuğun seslerinden oluşan dünyadaki ilk albüm piyasa çıkıyor

ABD’li psiko-rock grubu Pychic Ills’in üyeleri Elizabeth Hart ve  Iván Diaz Mathé’nin 2 yaşındaki kızları sıradışı bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor.  Luca Yupanqui adlı çocuğun anne karnında çıkardığı seslerden oluşan “Sounds of Womb” (Rahimdeki Sesler) adlı albüm dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

Çocuğun ebeveynleri, Hart’ın karnındaki sesleri beş saat süren  "hamilelik meditasyonu" esnasında kaydettiklerini ve "biyosonik MIDI teknolojisi" kullandıklarını belirtti. Kayıtların daha sonra Hart ve Diaz Mathé'nin "mümkün olduğunca az müdahale etmeye çalışarak Luca’nın mesajının ham haliyle var olmasına izin vererek" düzenlendiği ifade edildi. 

Albümün çıkış şarkısını aşağıdaki video aracılığıyla dinleyebilirsiniz.

"GÖRÜNÜŞE GÖRE KENDİ SESİNİ TANIDI"

Bununla birlikte albümü düzenleyen prodüktör Lee “Scratch” Perry, Yupanqui’nin hali hazırda rock yıldızlarının ihtiyaç duyduğu özgüvene sahip olduğunu ve anne  babasının çalışmalarına hayran olduğunu belirterek, “Olanlar hakkındaki bilinci şaşırtıcıydı. Gözlerini kocaman açıp anne babasına bakıyordu, görünüşe göre rahimdeki kendi seslerini tanıyordu” ifadelerini kullandı.

SPACEX ROKETİ PATLADI

Sayfa Yükleniyor...