Anonymous'un hedefi bu defa Yunanistan

Uluslararası internet korsan grubu Anonymous'un hedefinde bu defa ekonomik krizle boğuşan Yunanistan vardı. Adalet Bakanlığı sitesini çökerten grup, "Şifreleriniz bizde, sizi izliyoruz" mesajı verdi.

03.02.2012 - 13:51

Anonymous'un hedefi bu defa Yunanistan

Yunan hükümetinin Ticarette Sahteciliğin Önlenmesi Sözleşmesi'ni (ACT) imzalamasını protesto eden Anonymous, Yunan Adalet Bakanlığı'nın internet sitesini çökerterek, mesaj bıraktı.

"Her şeyi biliyoruz. Şifreleriniz bizde, Sizi izliyoruz" diyen Anonymous grubu siteye bıraktığı video mesajda, bir sonraki hedeflerinin Yunan basın kuruluşlarının internet siteleri ile tüm bakanlıkların internet sayfaları olacağını belirtti.

'DEMOKRASİ ÜLKENİZDE DOĞDU SİZ ÖLDÜRDÜNÜZ'
Yunanistan'ın Avrupalı ortakları ve IMF tarafından sert tasarruf önlemleri almaya zorlandığı da belirtilerek, Yunan politikacılar suçlandı. Video mesajda şunlar da belirtildi: "Adalet geliyor. Ülkenizde olup bitenler kabul edilemez. Yunan halkı tarafından onların arzuları doğrultusunda hareket etmek için seçildiniz ama başaramadınız. Ve ülkenizde en mukkades olan şeyi, demokrasiyi öldürdünüz. Demokrasi ülkenizde doğdu ama şimdi siz onu öldürdünüz..."

'HÜKÜMETLER HALKLARDAN KORKMALI'
Anonymous video mesajında son olarak şunları vurguladı: " Biz Anonymouslarız, lejyonuz, affetmiyoruz, unutmayacağız. Bizi bekleyin. Halkların hükümetlerden değil, hükümetlerin halklardan korkması gerekiyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...