"Arabulucu Putin" New York'ta

ABD’nin New York eyaletinde ev ve iş yerlerinden Manhattan Köprüsü’ne bakanlar, daha önce görmeye alışık olmadıkları bir manzaraya tanıklık etti.

ntv.com.tr 07.10.2016 - 10:07

"Arabulucu Putin" New York'ta

Suriye'de izlediği Esad yanlısı politikayla ABD ile ters düşen Rusya Devlet Başkanı Putin, bu kez ABD'de 'boy gösterdi'.

Rusya Lideri Putin’in portresinin ve arka planda Rusya bayrağının yer aldığı devasa bir afiş, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından Manhattan Köprüsü’ne asıldı.

Olay kısa sürede sosyal medyada yayılırken, Twitter kullanıcıları Putin manzaralı Manhattan Köprüsü'nün "tuhaf ve korkunç zamanlar" olarak tanımladı. 

Çevredeki ofislerden birinde çalışan Quinn Formel isimli bir ABD vatandaşı, 2 kişinin köprüye bayrağı asmak için bir süre uğraş verdiğini gördüğünü söyledi.

New York polisi, yerel saatle 14.30'da bir ihbar aldıklarını ve 15.00'da köprüde asılı duran ve üzerinde “arabulucu” yazan afişi indirdiklerini açıkladı.

İSMİ BAŞKANLIK YARIŞINDA DA SIK SIK GEÇMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Putin'in ismi, ABD'de Trump ile Hillary arasında geçen başkanlık yarışında da sıklıkla kullanılmıştı.

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump, Putin'in liderliğine öven sözler nedeniyle eleştirilirken, Rusya da siber saldırıyla Demokrat Parti'nin bilgilerini çalmakla suçlanmıştı. 

PUTIN VE MEDVEDEV'İN BALIK KEYFİ:

Sayfa Yükleniyor...