Kendilerine "Arap Elektronik Ordusu" ismini veren bir hacker grubu, Hz Muhammed'e hakaret edilen "Müslümanların Masumiyeti" filmini protesto için birçok Batılı internet sitesine saldırı düzenledi.

"Arap Elektronik Ordusu" adlı grub birçok Arap ülkesinde eşzamanlı düzenledikleri saldırılarda, çökerttikleri sitelere, Hz. Muhammed'in İncil'de nasıl tanıtıldığı bölümü Arapça altyazıyla yerleştirdi.

"Arap Elektronik Ordusu" adına Suudi sermayeli El Arabiya televizyonuna elektronik bir posta gönderen Faslı bilgisayar korsanı Ridouan, amaçlarının "Allah'ın peygamberini savunmak" olduğunu belirtti.

Çökerttikleri sitelerde İslam ve Hz. Muhammed ile ilgili İngilizce alt yazılı videolar yayınlayan "Arap Elektronik Ordusu" Faslı, Suudi ve Suriyeli internet korsanlarından oluşuyor.

Daha önce ayrı ayrı saldırılar düzenlediklerini ifade eden grup, bundan sonra İslam karşıtı videoların yayılmasını engellemek için birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Video paylaşım devi YouTube daha önce filmi yayından kaldırmayacağını açıklaması üzerine siteye erişim Afganistan, Endonezya ve Pakistan’da yasaklanmıştı. Kırgızistan, Rusya ve Suudi Arabistan’da videonun kaldırılmaması halinde YouTube'a erişimin yasaklanabileceğini açıklamıştı.