'Araplar bizi yalnız bıraktı'

Hamas lideri Halid Meşal, İsrail saldırıları sırasında bazı Arap ülkelerinin kendilerini yalnız bıraktığını dile getirdi.

Haberler 08.09.2014 - 01:01

'Araplar bizi yalnız bıraktı'

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, bazı Arap ülkelerinin kendilerini zor zamanda yalnız bıraktığını söyledi.

Meşal, Lübnan'ın güneyindeki Sayda kentinde "Filistin direniş gruplarının İsrail'e karşı kazandığı zafer" münasebetiyle düzenlenen kutlamaya telekonferans yöntemiyle katıldı.

Filistin direnişinin Batı Şeria, Kudüs ve tüm Filistin kurtuluncaya kadar zafer yolunda ilerlemeye devam edeceğini belirten Meşal, "Bazı Arap ülkeleri bizi zor zamanda yalnız bıraktı ama biz onları bağışladık" dedi.

Kurumları ve partileriyle Filistin halkına destek veren Lübnan'a teşekkür eden Meşal, "Hamas, Lübnan'ın güvenlik ve istikrarından yanadır. Bizler Lübnan'ın hususiyetlerine saygı duyuyor ve içişlerine karışmıyoruz. Kendi yurdumuza dönünceye kadar burada misafiriz" diye konuştu.

Hamas'ın Lübnan Temsilcisi Ali Bereke ise "Direniş, Kudüs ve Filistin'in kurtuluşuna giden en kısa ve doğru yol" ifadesini kullandı.

Lübnan'daki Filistinlilerin ülkede kalıcı olmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Bereke, "Filistinlilerin tek amacı vatanlarına dönmektir" şeklinde konuştu.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün 2 Lübnan askerini öldürmesine de değinen Bereke, Filistin halkının Lübnan'ın yanında olduğu mesajını verdi.

Sayfa Yükleniyor...