Armstrong'a ömür boyu men

Doping yaptığı gerekçesiyle ABD'li Lance Armstrong'un 7 Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğu elinden alındı ve sporcu, ömür boyu pistlerden men edildi.

Haberler 24.08.2012 - 09:57

Armstrong'a ömür boyu men

ABD Anti-Doping Ajansı (USADA), doping yaptığı gerekçesiyle Lance Armstrong'un 7 Fransız Bisiklet Turu şampiyonluğunu elinden aldı ve sporcuyu ömür boyu pistlerden men etti.

USADA'dan yapılan açıklamaya göre, kendine yöneltilen doping suçlamalarını kabul etmediğini ve ajansla artık mücadele etmeme kararı aldığını açıklayan ABD'li bisikletçinin 1 Ağustos 1998'den bu yana elde ettiği bütün başarılarla, 1999 ile 2005 yılları arasındaki 7 Fransa Bisiklet Turu şampiyonlukları silindi ve sporcu, ömür boyu pistlerden men edildi.

USADA, 1999 yılından bu yana takibe aldığı Armstrong'un performans artırıcı ilaçlar kullandığını iddia etmiş, sporcu da suçlamaların durdurulması için federal mahkemeye başvurmuş, ancak bunu engelleyememişti.

40 yaşındaki Armstrong geçen yıl bisiklet sporu kariyerine son vermişti.USADA, Armstrong'un kararının, doping kullandığına dair bir itiraf olduğunu savunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...