Assange: Trump'ın seçimi kazanma şansı yok

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Amerikan medyasının Hillary Clinton'la sıkı bir ittifak içerisinde olduğunu belirterek, "Trump'ın seçimi kazanma şansı yok" dedi.

ntv.com.tr 28.10.2016 - 12:42

Assange.jpg

Ekim ayının başından beri günlük olarak Hillary Clinton'un seçim kampanyasını yürüten John Podesta'nın e-postalarını paylaşan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, siteye yönelik saldırılar hakkında ilginç bir iddiada bulundu.

İngiltere'deki Ekvador Büyükelçiliği'nde kalan Assange, Clinton kampanyasının WikiLeaks'i işlevsiz hale getirebilmek için sitenin kullandığı serverlara yapılan saldırının arkasında olduğunu söyledi. Assange WikiLeaks'ten yapılan paylaşımların Clinton kampanyasındaki sorunları ortaya çıkardığını belirterek, "Serverlarımıza saldırı ve siteyi hack'leme girişimleri oldu. Beni Rus ajanı ve pedofili olmakla suçladılar" dedi.

"WIKILEAKS YAYINLARINA DEVAM EDECEK"

Amerika'daki seçim süreci bitene kadar Büyükelçilik'te internete erişimi engellenen Julian Assange, Ekvador hükümetinin aldığı bu kararı stratejik bir hareket olarak değerlendiren ve anlayışla karşıladığını ifade ederek, "WikiLeaks yayınlarına devam edecek" diye konuştu.

"SEÇİM SÜRECİ BUDUR"

WikiLeaks'in seçime müdahale etmeye çalıştığı iddialarına yanıt veren Assange, "Yaptığımız seçim sürecine müdahale değil aslında medya kuruluşları için tam olarak seçim süreci diye ifade ettiğimiz şey budur. Eğer insanlar haber alma özgürlüğünü kullanamazsa özgür seçim diye bir şey olmaz" dedi.

"TRUMP'IN SEÇİMİ KAZANMA ŞANSI YOK"

WikiLeaks tarafından yayınlanan verilere rağmen Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın seçimi kazanamayacağını düşünen Assange bu durumun sorumlusu olarak Amerikan medyasını gösterdi. Assange, "Yayınladığımız muhteşem verilere rağmen Trump'ın seçimi kazanma şansının olmadığını düşünüyorum çünkü medya kuruluşları Hillary Clinton'la sıkı bir ittifak içerisinde" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...