Avustralya'da senatör, oturumda bebeğini emzirdi

Avustralya’da Yeşiller Partisi Başkan Yardımcısı Senatör Larissa Waters, Federal Senato oturumunda bebeğini emzirerek bir ilke imza attı.

Anadolu Ajansı 10.05.2017 - 09:39 | Son Güncelleme : 10.05.2017 - 09:42

Avustralya'da senatör, oturumda bebeğini emzirdi

Avustralya’da Yeşiller Partisi Queensland Senatörü Larissa Waters, doğum yaptıktan sonra ilk kez katıldığı Senato oturumunda iki aylık kızı Alia Joy'u emzirdi.

Waters, sosyal medya paylaşımında, "Kızım Alia'nın Federal Senatoda emzirilen ilk bebek olmasından gurur duyuyorum. Parlamentoda daha fazla kadın ve ebeveynin olması lazım." ifadesini kullandı.

Larissa Waters'a destek veren İşçi Partisi Senatörü Katy Gallagher, SkyNews'e yaptığı açıklamada, kadınların çocuk sahibi olmaya devam ederken bir yandan da çalışmayı sürdürmelerinin önemine işaret etti.

Gallagher, "Kadınlar bunu dünya genelinde parlamentolarda yapıyor. Şimdi de Senatoda gerçekleştiğini görmek çok güzel. Gerçek şu ki biz buna uyum sağlamalıyız." dedi.

Avustralya Federal Parlamentosunda kabul edilen düzenlemelerin ardından, Senatoda annelerin bebeklerini emzirmelerine imkan sağlanmış ayrıca ebeveynlere küçük çocuklarına bakma izni verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...