Avusturya’da sel felaketi: Kasaba sular altında kaldı

Almanya'da 150'den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel felaketinin ardından, ülkeye sınırı bulunan Avusturya'da da birçok yerleşim bölgesi sular altında kaldı. Ülkede etkili olan aşırı sıcakları şiddetli yağışların takip etmesi sonucu  birçok ev ve iş yerinde hasar meydana geldi. Sel felaketine bağlı can kaybı kaydedilmedi.

18.07.2021 - 11:54

Avusturya’da sel felaketi: Kasaba sular altında kaldı

Avusturya’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde bir kasaba sular altında kalırken, birçok yerleşim bölgesi selden etkilendi.

Ülkede hafta içi yaşanan aşırı sıcaklıkların ardından etkili olan şiddetli yağışlar Almanya sınırında yer alan Salzburg eyaletinde sel felaketine yol açtı.

Hallein, Mittersill, Thalgau, Eugendorf ve Grogmain gibi yerleşim bölgelerinde sel meydana geldi.

Yağışlardan en çok etkilenen Hallein kasabası sular altında kaldı.

Kasabada sel sularına kapılan araçlar metrelerce sürüklendi, ev ve iş yerlerini su bastı. Sokaklarda meydana gelen sel baskınında sel sularına kapılan bir kişi çevredekiler tarafından güçlükle kurtarıldı.

Avusturya Sivil Savunma merkezi tarafından alarm verilerek halkın evlerinde kalması, garajlara ve mahzenlere girmemesi, nehirlerden uzak durması çağrısı yapıldı.

CAN KAYBI KAYDEDİLMEDİ

Cumartesi akşam saatlerinde meydana gelen sel felaketinde can kaybı ya da yaralanma bildirilmezken, ev ve iş yerlerinde hasar meydana geldiği belirtildi.

Sel felaketinden zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmaları sürüyor.

VİDEO: İKİ ARKADAŞ SELDE BÖYLE SÜRÜKLENDİ

Sayfa Yükleniyor...