Aylan Kurdi'nin babasına suçlama

Aylan Kurdi, Bodrum sahilindeki cansız bedeniyle tüm dünyada sığınmacıların dramını dünyanın gündemine taşıyan çocuk. Babası Abdullah Kurdi ile ilgili yeni iddialar var. Aynı teknede bulunanlar baba Kurdi'nin anlattıklarının doğru olmadığını belirtiyor.

aylan.jpg

Olayın üzerinden günler geçti ancak tartışmalar bitmedi. Baba Abdullah Kurdi ile ilgili iddialar var. İddialar anlattıklarıyla ilgili. Abdullah Kurdi, içinde ailesinin de olduğu sığınmacıları taşıyan tekneyi bir başkasının kullandığını, dalgalar başlayınca o kişinin denize atlayarak Türkiye'ye kaçtığını belirtmişti.

Ancak aynı teknede bulunanlar bu anlatılanları doğrulamıyor. Aynı olayda 9 ve 11 yaşlarında 2 çocuklarını kaybeden Iraklı çift gibi.

Iraklı çift, "Abdullah Kurdi'nin anlattıkları doğru değil, niye yalan söylüyor. Bilmiyorum belki korkusundan. Batan tekneyi en başından beri o kullanıyordu, hiç Türk yoktu, 14 kişi teknedeydik ve kimse denize atlamadı. Abdullah Kurdi Türklerle birlikte yolculuğu ayarladı,olay sonrası paramızı istedik,parayı türklere verdiğini söyledi, tekneyi getiren ve bu yolculuğu ayarlayan oydu. Başta ona sempati besliyordum çünkü o da 2 çocuğunu kaybetti, ama Bağdat'a dönünce ve yalanlarını duyunca şok oldum, sahil güvenlik bizi denizden çıkarınca yanıma geldi ve polise tekneyi kullananın kendisi olmadığını söylememi istedi" açıklamasında bulundu.

Abdullah Kurdi ise İngiliz medyasına yaptığı açıklamada söylenenlerin doğru olmadığını savundu.

Eylül ayının ilk günlerinde Türkiye'den Yunan adasına geçmeye çalışırken alabora olan teknede Abdullah Kurdi'nin iki çocuğuyla eşinin yanı sıra 9 kişi hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...