İlişkili Haberler

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, NATO ve Rusya'nın Avrupa bölgesindeki faaliyetleri, karşılıklı güvenin artırılması ve olayların önlenmesi konuları müzakere edildi.

Suriye'deki duruma ilişkin görüş alışverişinde bulunan taraflar, uluslararası terörizmle mücadelede iş birliğinin önemini vurguladı.

Scaparrotti ve Gerasimov ayrıca Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le ayrı ayrı görüştü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Aliyev, Scaparrotti ile görüşmede Azerbaycan ve NATO arasındaki ilişkilerin yüksek düzeyde olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Aliyev, Scaparrotti-Gerasimov görüşmesinin uluslararası güvenliğin güçlenmesine katkı sağlayacağını ümit ettiğini söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, NATO Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti ile görüştü. 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, NATO Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti ile görüştü. 

Aliyev-Gerasimov görüşmesinde ise Azerbaycan ve Rusya arasındaki askeri işbirliğinin mevcut durumu ve gelecekte yapılması gerekenlere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

RUSYA SURİYE'YE OPERASYONA SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ 

ABD'nin İngiltere ve Fransa ile birlikte Suriye'ye düzenlediği hava operasyonuna Rusya sert tepki göstermiş ve Kremlin'den "bunun sonuçları olacağı" uyarısı gelmişti.

Saldırı öncesinde Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov "füzeleri ve fırlatıldıkları noktaları vuracağız" demiş ancak hava operasyonuna Rus füze sistemleri yanıt vermemişti.