Bağdat hafta sonu kumla 'savaştı'

Tarihin en kötü kum fırtınalarından biri yaşandı. Yüzlerce kişinin hastanelere başvurduğu, birçok uçak seferinin gecikmeli yapıldığı belirtildi.

Haberler 05.07.2009 - 22:42

Bağdat hafta sonu kumla 'savaştı'

Irak'ta hafta sonu boyunca süren kum fırtınası, yüzlerce kişinin hastanelere başvurmasına, başkent Bağdat'taki birçok uçak seferinin gecikmeli yapılmasına ve dükkanların kapalı kalmasına neden oldu.

Yetkililer, hastanelerin, solunum zorluğu çeken Iraklılarla dolup taştığını, tedavi için yapılan başvuruların karşılanmasında zorluk çekildiğini söylediler.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Irak'a yapacağı ziyaretin iptal edilmesine neden olan fırtınanın, petrol yataklarının işletimine dair ihale görüşmelerinin gecikmesine de yol açtığı, Bağdat'ın, tarihin bilinen en kötü kum fırtınalarından birine şahit olduğu belirtiliyor.

Halkın sokağa zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığı, görev yapan polis memurlarının maske takmak zornda kaldığı Bağdat'taki İbn El Nefis hastanesine şu ana kadar 300 kişinin solunum zorluğu şikayetiyle başvurduğu kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...