Irak'ta Türk işçileri kaçırdığından şüphelenilen grupla çatışma

Irak'ta 18 Türk işçisini kaçırdığından şüphelenilen silahlı bir grupla Bağdat'ta çatışma yaşandı. Iraklı güçlerler grup arasındaki çatışmada 1 asker öldü, 3 asker yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.09.2015 - 13:07

Irak'ta Türk işçileri kaçırdığından şüphelenilen grupla çatışma

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türk işçileri kaçıran grup üyelerinden birinin başkentin Filistin Caddesi'nde bulunduğuna dair alınan istihbaratın ardından bölgeye giden ekiplere ateş açıldığı, silahlı grupla çıkan çatışmada 1 askerin öldüğü, 3 askerin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, güvenlik güçlerinin organize suç çetelerini takibe devam edeceği ve vatandaşların güvenliği ile ülke ekonomisine zarar vermelerine izin verilmeyeceği aktarıldı.

Bağdat'ta bir Türk şirketinin stadyum inşaatında çalışan 18 Türk vatandaşı çarşamba günü üniformalı bir grup tarafından kaçırılmıştı.

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Cemal, dün yaptığı açıklamada, "Savunma ve İçişleri bakanlıkları, Muhaberat ve Haşd-ı Şa'bi (Halk Toplulukları) komutanlığını kapsayan emniyet birimleri bizimle sürekli iletişim halindeler. Konuya ilişkin ilk ipuçlarına ulaştıklarını bildirdiler. Gelecek günler içinde kaçıranlara ve tutuldukları yere ulaşmamız mümkün olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...