Bağdat'ta askeri mühimmat deposunda patlama: 2 ölü, 12 yaralı

Bağdat'ta askeri mühimmat deposunda yaşanan patlama meydana geldi. Patlama sonucu 2 kişinin öldüğü,12 kişinin yaralandığı bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.09.2016 - 12:03

Bağdat'ta askeri mühimmat deposunda patlama: 2 ölü, 12 yaralı
Arşiv

Irak'ın başkenti Bağdat'ta askeri mühimmat deposunda yaşanan patlamasonucu 2 kişinin öldüğü,12 kişinin yaralandığı bildirildi. 

Polis Albay Mukdam Muhammed, "Bağdat'ın doğusundaki Ubeydi bölgesinde askeri mühimmat ve silah deposunda patlama meydana geldi. Söz konusu patlama nedeniyle depoda bulunan birkaç adet katyuşa roketi sivillerin yaşadığı yerleşim yerlerine isabet etti." dedi. 

Muhammed, katyuşa roketlerinin isabet ettiği Meştel ve Fadıliyye semtlerinde 2 kişinin öldüğünü, 12 kişinin de yaralandığını söyledi. 

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Saad Maan da yaptığı açıklamada, "Bağdat'ın doğusundaki Ubeydi bölgesinde askeri mühimmat deposunda patlama meydana geldiğini kaydetti. 

Bu arada Bağdat'ta Şiiler'in, 9'uncu imamları olarak kabul ettikleri Muhammed el-Cevad'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle Kazımiyye bölgesindeki türbesi yoğun ziyaret alıyor. 

Güvenlik güçleri, söz konusu ziyaretten dolayı başkentte birçok yerde kontrol noktaları oluştururken, Kazımiyye'ye giden yolları da dün geceden beri trafiğe kapattı. 

Sayfa Yükleniyor...