Bağdat Polis teşkilatından Yüzbaşı Yasir Mustafa, Bağdat'ın kuzeyindeki el-Hurriye es-Sani bölgesinde bomba yüklü minibüsün infilak ettiği olayda 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 5 kişinin de yaralandığını belirtti.

Mustafa, Bağdat'ın kuzey batısındaki eş-Şagle bölgesinde meydana gelen diğer bir patlamada ise 2 kişinin öldüğünü, 8 kişinin de yaralandığını söyledi.

Öte yandan Savunma Bakanlığı'na bağlı El-Cezire Operasyonlar Komutanı General Kasım Muhammedi ordu birlikleri ve aşiret güçlerinin Enbar ilinin merkezi Ramadi'nin batısındaki Et-Tahmaniye, El-Vardiye ve Ed-Danikiye köylerini terör örgütü DAİŞ'ten aldığını ifade etti.

Çatışmalarda 12 örgüt üyesinin öldürüldüğünü belirten Muhammedi, ordu birliklerinin bir örgütün militanını yakaladığını, 117 patlayıcıyı ile bomba yüklü bir aracı da etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Irak'ta terör örgütü DAİŞ'in ülkenin bazı bölgelerinde kontrolü ele geçirmesinin ardından başkent Bağdat sık sık şiddet olayları ve bombalı saldırılara sahne oluyor. Irak makamları, saldırıların DAİŞ ile bağlantılı gruplar tarafından düzenlendiğini ifade ediyor.