Bakandan 'aç çocuklar' özrü

Bakan Moore, ülkedeki ''aç çocukları beslemenin hükümetin işi olmadığı'' yönündeki açıklamasından geri adım atarak özür diledi.

Anadolu Ajansı 17.12.2013 - 03:14

Kanada'da aç çocukları beslemenin federal hükümetin işi olmadığı açıklamasıyla ülke gündemine oturan Sanayi Bakanı James Moore özür diledi.

Kendisine ait internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan Bakan Moore, "yaptığım duyarsız açıklamadan dolayı çok pişmanım, özür dilerim" dedi.

Ülkenin etik kurallarına yürekten bağlı olduğunu belirten Moore, ''Tabiki açlık, tüm Kanadalıları olduğu gibi beni de üzüyor. Tüm kademedeki devlet yöneticiler ve toplumun her ferdi bu önemli sorun için çaba göstermeli" dedi.

Moore, "Açlık ve yoksullukla ilgili büyük işler yapılmıştır. Bu konuda daha fazla gayret edilmesi gerekirken yaptığım açıklamadan dolayı çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Bakan James Moore, seçim bölgesi Vancouver'da katıldığı bir radyo programında,"Komşumun çocuğu açsa, onu beslemek benim işim mi? Benim işim olduğunu sanmıyorum. Çocukların okullarına karnı tok gitmelerini biz de isteriz ama federal hükümetin işi, aç çocuklara kahvaltı hizmeti vermek değildir.

Kanada, hiçbir zaman bugün olduğundan daha zengin olmamıştı. Böyle bir ülkede aynı zamanda açlıktan bahsetmek nasıl mümkün olabilir. Varsa da bu konu, eyalet hükümetleri ve belediyelerce çözülmeli" şeklinde konuşmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...