Balkanlarda 'sanal kriz'

Bulgasitan'daki bazı internet sitelerinde yayınlanan haber, komşu Yunanistan'la gerilime neden oldu.

Anadolu Ajansı 17.04.2010 - 11:36

Bulgaristan'da bazı internet sitelerinde Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'ya ait olduğu öne sürülen bir açıklama, iki ülkeyi adeta siyasi krizin eşiğine getiriyordu.

Bazı haber sitelerinin anonim yorum forumlarında çıkan yazıya göre Papandreu, ekonomik krizle mücadele konusunda halkın desteğini almak için yaptığı bir konuşmada, Bulgaristan'ı "kötü örnek" olarak göster ve Bulgaristan'ın ekonomik durumu ile Bulgaristan vatandaşlarının yaşam biçimlerini hakaret içeren ifadelerle alaya alıyor.

Başbakan Boyko Borisov, "BGNES" adlı haber ajansına yaptığı açıklamada, söz konusu açıklamanın doğru olup olmadığının Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov tarafından bizzat kontrol edildiğini belirterek, "Papandreu'nun böyle bir şeyi söylemiş olması imkansız" dedi.

ÖZEL KALEMDEN YALANLAMA
Dışişleri Bakanı Mladenov da Papandreu'ya yakıştırılan sözleri içeren yazının tamamen ’uydurma’ olduğunun belirlendiğini açıkladı. Bulgaristan'ın Atina Büyükelçisinin,Papandreu'nun özel kalemi ile görüştüğünü ve ilgili açıklamanın asla yapılmadığının öğrendiğini belirten Mladenov, medyanın güvendiği kaynakları daha sıkı kontrol etmesi gerektiğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...