'Baltacılar' meydana indi

Mısır'da, 29 yıllık diktatörlüğün ardından yapılan ve katılımın yüksek olduğu ilk özgür seçimlerde,  Müslüman Kardeşler’in önde olduğu belirtildi. Devrimin simgesi Tahrir Meydanı’nda ise ‘Baltacı’ olarak tabir edilen suç grupları ile askeri rejimi protesto eden göstericiler arasında çatışma çıktı. Olaylarda 80 kişi yaralandı.

'Baltacılar' meydana indi

Mısır'da Tahrir Meydanı'nda gece göstericiler ve "Baltacı" diye tabir edilen suç grupları arasında çıkan çatışmalarda 80 kişinin yaralandığı bildirildi.

Mısırlı bir güvenlik yetkilisi, ülkede yapılan seçimlerin sonunda dün sandıkların kapanmasının ardından Tahrir Meydanı'nda göstericilerle söz konusu suç grupları arasında çıkan çatışmalarda 80 kişinin yaralandığını söyledi. Yaralıların hastaneye kaldırıldıkları belirtildi.

Çatışmaların bu sabah azalmasının ardından göstericilerin, bulundukları bölgeyi korumak için çevresine metal bariyerler ve çöp bidonları yerleştirdikleri kaydedildi.

MÜSLÜMAN KARDEŞLER ÖNDE
Mısır'da 29 yıllık diktatörlüğün ardından gerçekleştirilen ve katılımın yüksek olduğu seçimlerin ilk aşaması tamamlandı ve oy sayımına başlandı. Seçimlerde, Müslüman Kardeşler'in desteklediği Özgürlük ve Adalet Partisi’nin ilk belirlemelere göre önde gittiği belirtildi. Partinin oyların yüzde 40’ını aldığı ifade edildi.

Mısır’da Hüsnü Mübarek'in devrilmesinden sonra gerçekleştirilen seçimler üç aşamada yapılıyor. İkinci aşama 14 Aralık, son aşamaysa 3 Ocak'ta yapılacak. Seçimlerin ilk aşamasının sonuçlarının bu akşam açıklanması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...