NTV

Bangladeş'te bir blog yazarı daha kafası kesilerek öldürüldü

ntv.com.tr,Anadolu Ajansı

Dünya

Bangladeş'in kuzeydoğusundaki Sylhet bölgesinde bir blog yazarı daha kafası satırla kesilerek öldürüldü. Bangladeş'te daha önce 2 blog yazarı öldürülmüştü.

İlişkili Haberler

Bangladeş'in kuzeydoğusundaki Sylhet polis komiseri Kamrul Hasan, bankada çalışan, aynı zamanda blog yazan Ananta Bijoy Das'ın uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Hasan, "Maskeli dört kişi, çalıştığı bankaya gitmek üzere evinden çıkan Das'ın önünü kesti ve bıçakla saldırdı. Saldırganların yakalanması için operasyon başlatık" dedi.

Ananta Bijoy Das, yıl başından bu yana Bangladeş'te öldürülen üçüncü blog yazarı oldu.

Ateist yazılarla tanınan Mutko Mona (Özgür Zihin) adlı blogun yazarlarından biri olan Das, Cemaat-i İslami Partisi liderlerinin 1971'deki bağımsızlık savaşı sırasında işlenen suçlar nedeniyle yargılanıp idam edilmesini savunuyordu.

Bangladeş'te Avijit Roy geçtiğimiz şubat ayında satırla kafası kesilerek öldürülmüştü. 
Bangladeş'te Avijit Roy geçtiğimiz şubat ayında satırla kafası kesilerek öldürülmüştü. 

Söz konusu blogun kurucusu Amerikan vatandaşı Avijit Roy şubat ayında başkent Dakka'da satırla kafası kesilerek öldürülmüştü.

Roy'un öldürülmesinden sadece bir ay sonra bir diğer blog yazarı Washiqur Rahman da cinayete kurban gitmişti.

Terör örgütü El Kaide'nın Güney Asya kolu cinayetleri üstlenmiş ancak polis iddiayı doğrulayamamıştı. Cinayetleri Ensarullah Bangla grubu da üstlenmişti.

ETİKETLER