Barzani: PKK silah bırakmazsa burada yeri yok

Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye’den gelen Hak ve Özgürlükler Partisi heyetini kabul eden Barzani yaptığı konuşmada, “PKK eğer silahlı mücadeleye devam ederse, onların Kürt bölgesinde yeri yoktur.” dedi.

Haberler 25.12.2008 - 18:23

Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye’den gelen Hak ve Özgürlükler Partisi heyetini kabul eden Barzani, Kürt sorununun insan hakları ve demokrasiye bağlı olarak çözüme kavuşabileceğine inandıklarını belirterek, “Kürt halkının tek sloganının ‘barış içinde birlikte yaşam’ olması gerekiyor.

Dönem, diyalog ve demokrasi dönemidir.” dedi. Barzani, Kürtlerin ulusal birlik ve uyum içinde yaşamaları gerektiğine vurgu yaparak, “Kürtlerin yaşadığı coğrafyada silahlı mücadele dönemi kapanmıştır. PKK eğer, silahlı mücadeleye devam ederse, onların Kürt bölgesinde yeri yoktur.” dedi.

Dün kurmayları ile biraraya gelen Mesut Barzani, Türkiye’nin Kürt yönetimine ve Kürt bölgesine yönelik tutumunun değiştiğini söyleyerek, “Her türlü barışçıl çözüme destek sunmaya hazırız.” demişti. Barzani, Kürtlerin kanının Kürtlerin eliyle dökülmesine izin vermeyeceklerini sözlerine eklemişti.

Sayfa Yükleniyor...