Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanlık Sözcüsü tarafından resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin kendileri hakkında yaptığı kin ve nefret dolu açıklamalara artık tahammül edilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, Başbakan Nuri el-Maliki'yle ilgili bazı gizli belgelerin açıklanacağı ifade edildi. 

Kürt Yönetimi Başkanlık sözcüsü, "Maliki, en son NRT televizyonuna iftiralarla dolu demecinde Irak'ı soktuğu kötü durumu başkalarına mal ederek, kendisini de anayasanın, birlik ve beraberliğin, ayrıca Kürtlerin koruyucusu gibi gösterdi. Çeşitli yollarla cevap vermemize rağmen, Maliki bölgemize karşı kin ve nefret dolu iftiralarına devam etti. Biz de bundan sonra sahaya inerek, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla Maliki'nin kendi bürosunda yapılan planları kamuoyuna açıklayacağız. Yapılan özel anlaşmalara rağmen elimizdeki gizli belgeleri açıklayacağız" ifadesini kullandı.

KÜRT YÖNETİMİNİ SUÇLAMIŞTI
Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, Kürtçe yayın yapan NRT televizyonuna verdiği demeçlerde, Irak'taki birçok sorunun, Bölgesel Kürt Yönetimi ile olan anlaşmazlıklardan kaynaklandığını belirtmişti.