Başbakan Yıldırım: Operasyonlarımızı sürdürmeye kararlıyız

Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin teröre karşı yapılan operasyonlardan etkilenmeyeceğini söyledi. Yıldırım, "Operasyonlarımızı sürdürmeye kararlıyız" dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 10.02.2018 - 18:23

Başbakan Yıldırım: Operasyonlarımızı sürdürmeye kararlıyız

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti 6. Manisa Olağan İl Kongresi'nde konuşma gerçekleştirdi. 

Türkiye ekonomisi Zeytin Dalı Harekatı'ndan olumsuz etkilenecek ifadelerine yanıt veren Yıldırım, " Türkiye ekonomisi böylesi operasyonlardan etkilenmez, Türkiye 35 yıldan beri buna benzer operasyonları yapıyor. Irak'ta, Fırat Kalkanı'nda ve şimdi de Afrin'de teröre karşı teröristlerin yok edilmesi için bu operasyonlarımızı sürdürmeye kararlıyız." dedi.

Başbakan Yıldırım, "Şehitlerimiz olacak, acı yaşayacağız belki. Bağımsızlığı sürdürmenin, bayrağa sahip çıkmanın, vatan toprak bütünlüğünü muhafaza etmenin, 81 milyonun kardeşliğini ve can güvenliğini sağlamanın bedeli var. Bu bedeli ödeyeceğiz ama ülkemizin bölünmesine, emperyal emellerin istilasına asla müsaade etmeyeceğiz. İstiklal Savaşı'nda nasıl şehitler verdikse, nasıl vatanı kurtardıksa, düşman işgalinden nasıl Türkiye'yi çıkardıksa, 15 Temmuz'da alçak darbecilere nasıl Türkiye'yi dar ettikse şimdi de içeride ve dışarıda PKK, YPG, PYD, DEAŞ, bilumum terör örgütlerine gereken dersi bu millet verecek, bunun için gereken her şey yapılacak" açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...