Bedenimi bulan lütfen kocama haber versin

Yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan ABD'li kadının cansız bedeni 2 yıl sonra bulundu.

Haberler - ntv.com.tr 27.05.2016 - 11:18 | Son Güncelleme : 27.05.2016 - 11:57

Bedenimi bulan lütfen kocama haber versin

2 yıldır kendisinden haber alınamayan kadının bulunmasının ardından yürekleri parçalayan bir hikaye çıktı. 

Portland yakınlarındaki ormanlık alanda yürüyüşe çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 66 yaşındaki Geraldine Largay'nin kaybolduktan sonra yaklaşık 1 ay boyunca hayatta kalmayı başardığı ortaya çıktı. 

Kaybolduktan sonra yaşadıklarını yanında bulundurduğu deftere yazan kadının eşi ve kızına bıraktığı not da bedeninin bulunması ile gün yüzüne çıktı. 

66 yaşındaki talihsiz kadın, öleceğini anladıktan sonra defterine bu günlüğü bulan kişi için bir not düşerek defteri eşi ve kızına ulaştırmasını istemiş. 

"LÜTFEN KOCAMA VE KIZIMA HABER VERİN"

"Cansız bedenimi bulduğunuzda eşim George ve kızım Kerry'i arayın. Aradan kaç yıl geçmiş olursa olsun öldüğümü ve bedenimin bulunduğunu bilmeyi hak ediyorlar" ifadeleri ile kendisini bulacak kişiye not bırakan talihsiz kadının eşyaları içerisinden bir de cep telefonu çıktı. 

Geraldine Largay (sağda) kocası George (solda)
Geraldine Largay (sağda) kocası George (solda)
Talihsiz kadın 3 bin 500 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkurunda kaybolmuştu.
Talihsiz kadın 3 bin 500 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkurunda kaybolmuştu.

YARDIM MESAJI GÖNDERMİŞ

Talihsiz kadının eşyaları arasında bulunan cep telefonundan yardım mesajları attığı da ortaya çıktı. Bulunduğu yerin kaba tarifini veren kadının mesajı sinyal olmadığı için hiçbir zaman gönderilemedi.  

ABD'li yetkililer sinyal yakalamak için yüksek bir yere gitmek için hareket halinde olduğunu düşündükleri kadının bu yürüyüş sırasında hayat mücadelesini kaybettiği görüşünde. 

Son olarak 28 Ağustos 2013'te yazılan notun kadının ölüm tarihi olduğu tahmin ediliyor. Bu varsayım doğrultusunda 66 yaşındaki kadının kaybolduktan sonra 27 gün daha hayatta kalmayı başardığı düşünülüyor. 

KAPALI ÇADIR KÖPEKLERİ YANILTTI

Bir başka iddiaya göre, arama kurtarma çalışmaları kapsamında izine rastlanamayan kadının bedeni çadırın içinde olduğu ve çadırın fermuarının kapalı olması nedeniyle bulunamadı. 

ABD medyasında yer alan habere göre, arama kurtarma ekiplerinin eğitimli köpekleri çok yakın bir bölgede arama yapmalarına rağmen 66 yaşındaki kadının kokusunu alamadı ve kadının cansız bedeni 2 yıl boyunca ormanlık arazide kaldı. 

ŞANS ESERİ BULUNDU

Talihsiz kadın 2 yıl sonra çevrede doğal yaşam ile ilgili araştırma yapan 2 kişi tarafından şans eseri bulundu. 

3500 KİLOMETRELİK PARKURDA KAYBOLDU 

66 yaşındaki kadının kaybolduğu Apalaş Yürüyüş Patikası ABD'de güneyde Georgia eyaletinden bulunan Springer Dağı'ndan başlıyor ve Georgia, Kuzey Karolina, Tennessee, Virginia, Batı Virginia, Maryland, Pensilvanya, New Jersey, New York, Connecticut, Massachusetts, Vermont, New Hampshire ve Maine eyaletlerinden geçip Maine eyaletinde Katahdin Dağı'da sona eriyor. 3 bin 500 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkuruna motorlu taşıtların girmesine izin verilmiyor. 

Sayfa Yükleniyor...