NTV

Berlusconi 15 yıl hapse mahkum olabilir

Dünya
Berlusconi 15 yıl hapse mahkum olabilir

İtalya’da ekonomik kriz nedeniyle istifa etmek zorunda kalan Silvio Berlusconi'yi zor günler bekliyor. Berlusconi vergi kaçakçılığı ve reşit olmayan bir kızla ilişkisi nedeniyle yargılanıyor. Sadece seks skandalı davasında 15 yıl ceza alabilir.

İtalya'nın eski başbakanı Silvio Berlusconi'nin reşit olmayan Fas asıllı bir genç kadınla para karşılığı birlikte olduğu iddiasıyla yargılandığı dava sürüyor.

Davada sürpriz isimlerin tanıklık yapması gündemde. Bu isimlerden biri oyuncu George Clooney. Oscarlı oyuncu George Clooney hakim karşısına çıkacak. Clooney, İtalya'nın eski başbakanı Silvio Berlusconi'nin reşit olmayan bir genç kadınla para karşılığı birlikte olmaktan yargılandığı davada tanık olarak ifade verecek.

CLOONEY'NİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 214 TANIK
Clooney, savunma avukatlarının mahkemeye sunduğu 214 isimden biri. Tanıklar arasındaki tek ünlü George Clooney değil. Yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ve Clooney'nin eski kız arkadaşı Elisabetta Canalis de listede yer alıyor.

Bu isimlerin tanık olarak seçilmesinin nedeni davaya konu olan "Ruby" lakaplı Kerime El Mahruk'un Berlusconi'nin verdiği partilerden birinde Clooney ve Canals'i gördüğünü söylemesi. Berlusconi'nin davası 2 Aralık'a ancak Clooney'nin ne zaman tanık sandalyesine oturacağı henüz bilinmiyor.

75 yaşındaki Berlusconi, Kerime El Mahruk'la ilişkisi olduğunu reddediyor. Suçlu bulunursa Berlusconi'nin 15 yıla kadar hapisle cezalandırılabileceği belirtiliyor.