Berlusconi ve yine skandal iddiası

Corriere della Sera gazetesinde yer alan bir haberde, Berlusconi'nin evlerine para karşılığı genç kızlar gönderildiği iddia edildi. Berlusconi iddiaya sert tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı 17.06.2009 - 15:55

İtalya'da bir yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili telefon dinlemelerinde, Başbakan Silvio Berlusconi'nin ikametgahlarına para karşılığında genç kızların gönderildiğine ilişkin konuşmaların da yer aldığı ortaya çıktı.

Berlusconi, Corriere della Sera gazetesinde bugün yayımlanan habere yazılı bir açıklamayla sert tepki gösterdi. Berlusconi, açıklamasında, "Gazeteler yine aslı astarı olmayan yalan şeylerle dolu. Ancak ben gündemimi bu tür saldırıların belirlemesine izin vermeyerek, her zaman yaptığım gibi ülke yararına çalışmaya devam edeceğim" demekle yetindi.

Corriere della Sera'da bugün yayımlanan habere göre, Bari kentinde sağlık sektöründeki yolsuzlukları konu alan soruşturma çerçevesinde yapılan telefon dinlemeleri sırasında, bölgedeki bazı genç kızların Berlusconi'nin Roma ve Sardinya'daki özel ikametgahına gönderildiğine ilişkin ifadelere de rastlandı.

Puglia bölgesindeki tanınmış iş adamlarından Giampaolo ve Cladio Tarantini kardeşlerin telefon konuşmalarından hareket eden savcılığın, bazı genç kızların ifadesine de başvurduğu kaydedildi.

Corriere della Sera'da bugün yer alan bir başka habere göre, Patrizia D'Addario adlı Barili bir genç kız, Giampaolo'nun önerisi üzerine para karşılığında iki kez Berlusconi'nin Roma'da Grazioli sarayındaki ikametgahına gittiğini iddia etti. D'Addario, kendisine 2000 Euro önerildiğini, ancak Berlusconi'nin evinde tüm gece kalmadığı için kendisine sadece 1000 Euro ödendiğini de ileri sürdü.

'ANLATILANLARIN ASLI ASTARI YOK'
Silvio Berlusconi'nin lideri olduğu Özgürlükçü Halk Partisi (ÖHP) adına bugün yapılan yazılı açıklamada ise D'Addario, şöhret olabilmek için Berlusconi'nin adını kullanmakla suçlandı. Anlatılanların "hayal ürünü" olarak nitelendiği açıklamada, "Başbakan Berlusconi, bugün yine aslı astarı bulunmayan bir skandal saldırıya maruz kalmıştır" ifadesine yer verildi.

İtalya'daki kimi siyasi yorumcular ise Bari savcılığında yürütülen soruşturmaya ilişkin ayrıntıların basına yansıması durumunda ülkenin yeni bir tartışmaya sürüklenebileceğini ileri sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...