Berlusconi'den yılda 48 milyon dolar nafaka

İtalyan medyasına göre, eski başbakan Silvio Berlusconi, boşandığı eşine yılda 48 milyon dolar nafaka ödemeyi kabul etti.

28.12.2012 - 17:25

Berlusconi'den yılda 48 milyon dolar nafaka

İtalyan medyası, eski başbakan Silvio Berlusconi'nin boşandığı eşine yılda 48 milyon dolar nafaka ödemeyi kabul ettiğini yazdı.

Veronica Lario, 2009 yılında İtalyan liderin model olmak isteyen bir genç kızın 18'inci yaşgünü partisine katıldığını öğrendikten sonra evliliğini sona erdirmeye karar verdi.

Ayrılan çiftin vardığı anlaşma uyarınca Silvio Berlusconi'nin eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşadığı 100 milyon dolarlık villayı elinde tutmaya devam edeceği bildiriliyor.

SERVETİ 6 MİLYAR DOLAR
Forbes dergisinin tahminine göre 76 yaşındaki Berlusconi'nin serveti geçen Mart ayı itibariyle 6 milyar dolar civarındaydı.

Corriere della Serra gazetesinin aktardığı haberde, Veronica Lario'nun ilk başta talep ettiği nafaka miktarının yılda 56 milyon dolar olduğu, buna karşılık Berlusconi'nin avukatlarının ise pazarlığı yılda 5 milyon dolar ile açtığı bildirildi.

Berlusconi, kendisinden 20 yaş genç Veronica Lario ile 1980 yılında Milano'da tanışmış ve bundan 10 yıl sonra da evlenmişti.

İtalya'nın en zengin işadamı olarak bilinen Silvio Berlusconi'nin o yıllarda Milano'da bir tiyatroda sahneye çıkan Veronica Lario'yu soyunma odasında ziyaret ederek kendisini takdim ettiği söyleniyor.

Savaş sonrası İtalya'nın en uzun süre başbakanlık koltuğunda oturmuş lideri olan Silvio Berlusconi, 28 yaşındaki Francesca Pascale ile nişanlı.

Ekonominin krize girdiği İtalya'da 2011 yılının Kasım ayında başbakanlık görevinden istifa eden Berlusconi, 2013 seçimlerinde tekrar başbakanlığa aday olacağını söylüyor.

Ekim 2012 tarihinde Milano'da bir mahkeme Berlusconi'yi vergi kaçakçılığından suçlu bularak dört yıl hapse mahkum etti.

Berlusconi'nin avukatları, kararın temyiz mahkemesinde bozulacağını umuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...