Berlusconi'nin gazetesi saldırganla konuşmuş

Berlusconi'ye saldıran Massimo Tartaglia'nın 17 yıl önce Music Picture isimli bir oyun yarattığı ve Berlusconi'ye ait "Il Giornale" gazetesinin kendisi ile röportaj yaptığı ortaya çıktı.

14.12.2009 - 11:53

Berlusconi'nin gazetesi saldırganla konuşmuş

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye saldıran 42 yaşındaki Massimo Tartaglia'nın elektronik tutkunu olduğu ve 25 yaşında Music Picture isimli bir oyun keşfettiği ortaya çıktı. Berlusconi ailesine ait "Il Giornale" gazetesi ise bu oyun nedeniyle Tartaglia ile bir söyleşi yapmış.


10 yıl psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Massimo Tartaglia'nın tedavisiyle ilgilenen psikolog dasaldırganın gözaltında tutulduğu Milano Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldı.

Babasının yanında grafiker olarak çalışan saldırganın Demokratik Sol Parti'ye oy vermek dışında politika ile hiç ilgilenmediği bildiriliyor. Tartaglia'nın hastalığının nasıl nüksettiği ise bilinmiyor.

Saldırganın babası Alessandro Tartaglia ise oğlunun böyle bir eylem yapmasını şaşkınlıkla karşıladığını söyledi.

Ailece merkez sola oy verdiklerini belirten baba Tartaglia, "Ama ailemizde Berlusconi'ye karşı bir kin ve nefret de yok. Oğlum, psikolojik rahatsızlığına rağmen, hiç kimseye bir zarar vermemiştir. Böyle bir şeye niyetlendiğini sezinleseydim, onu engellerdim. Olayın, İtalya'daki olumsuz atmosferin etkisiyle meydana geldiğini düşünüyorum" diye konuştu.

FACEBOOK'TA YILIN ADAMI İLAN EDENLER VAR
Bu arada saldırının hemen ardında Facebook'ta saldırgan yanlısı ve karşıtı sayfalar açıldı. Hatta bazı sayfalarda saldırgan "yılın adamı" olarak lanse edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...