Dev gemi Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kayboldu

El Faro adlı kargo gemisi, 33 mürettebatıyla birlikte Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgede kayboldu. Geminin, ABD'nin doğu bölgelerini etkisi altına alan Joaquin Kasırgası nedeniyle batmış olabileceği de düşünülüyor.

151005-elfaro2.jpg

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından, Puerto Rico'nun San Juan kentine giden ve içinde 28 Amerikan, 5 de Polonyalı mürettebatı bulunan kargo gemisi Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgede kayboldu.

Yetkililer, El Faro adlı Amerikan bandralı gemiden, perşembe gününden bu yana haber alınamadığını kaydettiler.

Gemiyle, en son Crooked Adaları'ndan 35 mil uzaklıkta, yerel saatle 07:30'da bağlantı kurulduğu, ondan sonra gemiden hiçbir haber alınamadığını açıklandı.

Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ryan Ross, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kaybolan geminin, 3 adet C-130 tipi uçak, ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı uçak ve helikopterlerle aranmakta olduğunu bildirdi.

Ross, "Kurulan son bağlantıda, motorların durduğunu, geminin şu almakta olduğunu ve suyu boşaltmaya çalıştıklarını söylediler" diye konuştu.

ABD'nin doğu bölgelerini etkisi altına alan ve Bermuda çevresini de etkileyen Joaquin Kasırgası'nın gemiyi batırmış olabileceği de olasılıklar arasında sayılırken, arama uçaklarının okyanus üstünde yüzen can simitleri gördükleri belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...