Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien corona virüse yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien'ın corona virüs testi pozitif çıktı. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, O'Brien'ın kendini izole ettiği ve Beyaz Saray dışında güvenli bir yerden çalıştığı belirtilerek Trump ya da Başkan Yardımcısı Pence ile temas etme riski olmadığı vurgulandı.

Anadolu Ajansı 27.07.2020 - 16:06 | Son Güncelleme : 27.07.2020 - 18:25

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien corona virüse yakalandı

Son dakika haberi!

ABD basını, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien'ın yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalandığını duyurdu.

Bloomberg ve Politico gibi yayın organlarının üst düzey Beyaz Saray yetkililerine dayandırarak geçtiği haberlere göre, O'Brien'ın Covid-19 testi "pozitif" çıktı.

''VİRÜSE AİLE ETKİNLİĞİNDE YAKALANDI, EVDEN ÇALIŞIYOR''

O'Brien'ın bir aile etkinliği esnasında Covid-19'a yakalanmış olabileceğini belirten kaynaklar, kendisinin evden çalışmaya devam ettiğini kaydetti.

BEYAZ SARAY'DA COVID-19'A YAKALANAN EN ÜST DÜZEY İSİM

ABD Başkanı Donald Trump ile de yakından çalışan O'Brien, bugüne kadar Beyaz Saray'da Covid-19'a yakalanan en üst düzey isim oldu.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

ABD basınında çıkan haberlerin ardından Beyaz Saray'dan da yazılı açıklama yapıldı.

O'Brien'ın Covid-19 testinin "pozitif" çıktığına işaret edilen açıklamada, "O'Brien orta belirtiler gösteriyor, kendini izole ediyor ve Beyaz Saray dışında güvenli bir yerden çalışıyor" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, O'Brien'ın çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünün altı çizilerek, Başkan Trump ya da Başkan Yardımcısı Mike Pence ile temas etme riski olmadığı vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...