Beyaz Saray'daki rakunlar gazetecilere saldırdı

Beyaz Saray'ın bahçesinde bulunan rakunlar basın mensuplarına saldırdı. Haber yapmaya çalışan muhabir ve fotoğrafçı yaralanmaktan son anda kurtuldu.

DHA 30.09.2020 - 11:47

Beyaz Saray'daki rakunlar gazetecilere saldırdı

Beyaz Saray'daki 4 rakun, basın mensuplarına saldırdı. Zor anlar yaşayan basın mensupları yaralanmaktan kıl payı kurtuldu. Hayvanlar, haber yapmaya çalışan bir muhabirle fotoğrafçının kıyafetlerini ve eşyalarını yakaladı. 

Rakunların saldırısına uğrayan ABD televizyon kanalı CBS muhabiri Paula Reid, "Bu sabah bir rakunun North Lawn'da birçok haber ekibine saldırmasıyla Beyaz Saray'a ağır bir Pawnee havası hakim oldu. Uzaklaştırılmadan önce rakunun önce bir fotoğrafçıyı, daha sonra da bir muhabiri pantolonlarından yakaladı" dedi.

"RAKUNLARI TRUMP GÖNDERDİ"

Olayın sosyal medyada paylaşılmasından sonra, birçok kişi rakunları gazetecilerin üstüne Başkan Donald Trump’ın gönderdiği yorumlarını yaptı.

Rakun, Kuzey Amerika'da, ağaçlarda yaşayan ve kafası tilkiye benzeyen, uzun kuyruğu alaca halkalı, boyu yaklaşık 90 cm, kuyruğu 30 santimetre olan kürklü bir hayvan olarak biliniyor.

Sayfa Yükleniyor...